KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12599137
nr 1259 9137
Johan Ossian-Andersson
(1889-1975), Sverige
Oljemålning, Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Fiskebåtar, oramad, signerad. Olja på duk, 65x100
Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 3 juni 2019
kl 18:15:19
31/5 12:37:41
Johan Ossian-Andersson
Läs mer om Johan Ossian-Andersson